Ako Ponte Pardo demo album nahrávali

Autor: Daniel Godány | 15.4.2013 o 23:18 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  36x

Na počiatku bol výkrik, teda vlastne kašeľ. Ešte pred ním bola krátka neuspokojivá odpoveď: nie nemáme. Potom vznikol údiv nad faktom, že nás to práve takto nenapadlo, a hneď aj rozhodnutie ísť práve takto do toho. Nápad, ktorý možno ani nebol myslený príliš vážne. Teda potom už áno.

Aby som to skrátil, konateľka cestovnej agentúry Pontis, prišla k nám raz na jednom koncerte s otázkou, že či máme vlastné cédéčko. Že by chcela kúpiť 327 kusov, ako darčekový predmet pre svojich partnerov a klientov. Skoro som zhltol žuvačku. V záchvate kašľa som jej potom tú žuvačku vypľul do výstrihu. And that was the beginning of a beautiful friendship..

Začali sme plánovať výrobu, navrhovať kalkulácie, a rozmýšľať nad akceptovateľnou koncepciou Prvého Sponzorského Demo CD kapelky Ponte Pardo. Názov zatiaľ nemáme, vedieme ho pod označením: PSDCD_PP_V1 :) Drahí čitatelia, týmto momentom vyhlasujem súťaž o názov albumu. Autor víťazného návrhu od nás dostane 2ks CD a celoročnú permanentku pre 1 osobu ako vstupenku na naše koncerty. Ale vráťme sa do štúdia..

K výrobe, vydaniu a predaju hudobného albumu nepotrebujete v súčasnosti nič okrem malého rozpočtu a veľkej drzosti. A samozrejme správnych kamošov. Prvý ´tejk´ sme ´dali´ v pozitívnej atmosfére rodinného nahrávacieho štúdia Verklík. Zvukový majster Julián nám zmeditovaným hlasom ponúkol teplý čajík, vyhriate stoličky a nekonečnú trpezlivosť pri horlivom opravovaní vraj malých interpretačných chybičiek krásy. Počas nahrávania sme, ako inak, zažili aj hromadu srandovných rozhovorov a improvizovaných bonmotov, z ktorých výber možno niekedy uverejníme vo forme zbierky štúdiovej poézie. No a samozrejme, spoznali sme sa lepšie aj z ešte nepoznaných stránok. V istých momentoch, po výdatných obedoch, dokonca úplne intímne, takpovediac zvnútra. Na kvalitu hudobného materiálu malo takéto zblíženie evidentne veľmi pozitívny vplyv. Ľahký pop-flamencovo-džezový nádych nahrávok vás prekvapí nežnou slobodou prejavu, experimentálnosťou, drsnou živosťou a takmer neštúdiovým charakterom zvuku. Verím, že vám náš album vyčarí úsmev na tvári, a príjemnými pocitmi z flamencového zážitku budete popri každodenných pracovných činnostiach rezonovať ešte zopár dní.

Pokiaľ ide o biznis :) .. V momente keď pocítite neodolateľnú túžbu stať sa investorom v projekte Ponte Pardo - Demo CD, tak vám okrem sprievodnej reklamnej kampane a tridsaťpercentného zhodnotenia vkladu ponúkame darčekové predmety do hodnoty vašeho obchodného podielu, možnosť podieľať sa na dizajne CD umiestnením reklamného textu, bannera, či loga tak, aby bola dosiahnutá výrazná identifikácia vašej spoločnosti ako exkluzívneho partnera, elektronicky šíriteľný obsah oslovujúci špecifickú cieľovú skupinu, a úplne nový kanál pre budovanie značky.

Ale dosť bolo marketingových kecov. Predpokladaný termín vydania Demo CD je 15.05.2013. Detaily zverejníme čoskoro. Dovtedy príjemné počúvanie.


Daniel Godány, Remedios o.z.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Hotel v Taliansku zasypala lavína, záchranári vytiahli prvého mŕtveho

Lavínu pravdepodobne spôsobilo zemetrasenie.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.

KOMENTÁRE

Migranti! Psssst! A nesiahajte na Snehulienku

V Moskve vydali príručku pre imigrantov ako sa majú v Rusku správať.


Už ste čítali?