Alma Flamenca - koncert v divadle Aréna

Autor: Daniel Godány | 29.5.2014 o 0:32 | (upravené 29.5.2014 o 14:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  44x

Zorganizovať koncert v komerčnom priestore s nekomerčným ´budgetom´ je komplexný ´tásk´. A niekto na tom určite stratí. Či už úsilie, čas, alebo peniaz. Získať sa dá však tiež. Napríklad lekciu politickej komunikácie, aby aj vlk aj koza.. veď viete. Alebo kdečo o eventovom manažmente. O určovaní hraníc, práci s emóciami, dosahovaní komunikácie, realizovaní spoločenských potrieb, nadávaní do vetra, prípadne o viere v lepší budúci raz.. Na druhej strane divák získa neuveriteľný zážitok z flamencového umeňá :)

O čom vlastne píšem? Prišiel za mnou kamoš zo Španielska žijúci na Slovensku. Že urobil rozhodnutie (podľa mňa tak trochu emocionálne) zorganizovať pre kamoša (zo Slovenska žijúceho v Španielsku) koncert. Napokon, urobil to rozhodnutie aj pre seba a svoje obchodno-prezentačné zámery, pre komunitu krajanov, pre dobrý pocit, a možno chcel skúsiť nepoznané, zažiť dobrodružstvo. Ako sa na podnikavého človeka patrí. Plný rešpektu, inšpirovaný a nadchnutý, jeho žiadosti o pomoc a spoluprácu som nevedel odolať. S ohľadom na krátkosť až urgentnosť časového plánu, a výšku vstupných investícií za prenájom priestoru, privolil som na spoluprácu bez nároku na odmenu. Pilotný projekt s takýmto inputom a v tomto pracovnom, organizačne nie čisto profesionálnom obsadení, bol vlastne odsúdený na benefičný až takmer stratový charakter. Hlavne pre niekoho, kto sa aj napriek skúsenosti s biznisom rozhoduje emocionálne.. 

 

Vlastne sa smejem. Aha :) .. Nebudem to príliš rozvádzať. Pointa mi vychádza nasledovne. Spolupráci sa učíme celý život. Od začiatku do konca. V začiatkoch a koncoch je tá spolupráca dokonca viac než nevyhnutná. V začiatkoch, ako deti, učíme sa spolupráci (alebo aj nie) od autorít. V koncoch sme na nej (spolupráci) už takpovediac závislí. A predsa, nejak nie je úplne jasné na základe akých kritérií sa k nej rozhodujeme, a čo vlastne tá spolupráca je. Či v akej súvislosti so súťaživosťou je korelovaná, a kedy to už spolupráca nie je. Hm.. to zvláštne slovo korelovaná si nevšímajte, neviem kde sa to vo mne zobralo. V alterovaných stavoch mysle (fuu.. znovu) reagujem kultivovanou spisovnosťou :) Myslím, že by mohlo ísť o win/win riešenia. Kde také absentujú, asi už o spoluprácu nepôjde. skôr o využívanie slabín partnera, klienta .. vo svoj prospech. No akcia tu, vyvolá reakciu tam.. A že prečo mám teraz alterovaný stav mysle? .. :)  

 

Teda, v zmesi prímesí navrhol by som, o čom je radno premýśľať v takejto situácii:

- vyjasnený win/win cieľ a prínos

- charakter produktu, cieľová skupina, kombinácia viacerých produktov/skupín 

- termín realizácie vs výrobná kapacita vs predajná kapacita

- zmluvne transparentne vyjasnená spolupráca, definované práva a povinnosti 

- a podobne.. doplním, keď ma niečo napadne

 

Každpádne, rád by som týmto poďakoval všetkým podporovateľom krásneho flamencového podujatia ALMA FLAMENCA v našich malých slovenských končinách. 

 

VSTUPENKY KÚPITE TU:

ticketportal.sk

Gustos Market

rezervácie vstupeniek(sms)- 0911193382 / 0908129841

tlačová správa   fb event   e-pozvánka

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Hotel v Taliansku zasypala lavína, záchranári vytiahli prvého mŕtveho

Lavínu pravdepodobne spôsobilo zemetrasenie.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.

KOMENTÁRE

Migranti! Psssst! A nesiahajte na Snehulienku

V Moskve vydali príručku pre imigrantov ako sa majú v Rusku správať.


Už ste čítali?