Alma Flamenca - koncert v divadle Aréna

Autor: Daniel Godány | 29.5.2014 o 0:32 | (upravené 29.5.2014 o 14:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  63x

Zorganizovať koncert v komerčnom priestore s nekomerčným ´budgetom´ je komplexný ´tásk´. A niekto na tom určite stratí. Či už úsilie, čas, alebo peniaz. Získať sa dá však tiež. Napríklad lekciu politickej komunikácie, aby aj vlk aj koza.. veď viete. Alebo kdečo o eventovom manažmente. O určovaní hraníc, práci s emóciami, dosahovaní komunikácie, realizovaní spoločenských potrieb, nadávaní do vetra, prípadne o viere v lepší budúci raz.. Na druhej strane divák získa neuveriteľný zážitok z flamencového umeňá :)

O čom vlastne píšem? Prišiel za mnou kamoš zo Španielska žijúci na Slovensku. Že urobil rozhodnutie (podľa mňa tak trochu emocionálne) zorganizovať pre kamoša (zo Slovenska žijúceho v Španielsku) koncert. Napokon, urobil to rozhodnutie aj pre seba a svoje obchodno-prezentačné zámery, pre komunitu krajanov, pre dobrý pocit, a možno chcel skúsiť nepoznané, zažiť dobrodružstvo. Ako sa na podnikavého človeka patrí. Plný rešpektu, inšpirovaný a nadchnutý, jeho žiadosti o pomoc a spoluprácu som nevedel odolať. S ohľadom na krátkosť až urgentnosť časového plánu, a výšku vstupných investícií za prenájom priestoru, privolil som na spoluprácu bez nároku na odmenu. Pilotný projekt s takýmto inputom a v tomto pracovnom, organizačne nie čisto profesionálnom obsadení, bol vlastne odsúdený na benefičný až takmer stratový charakter. Hlavne pre niekoho, kto sa aj napriek skúsenosti s biznisom rozhoduje emocionálne.. 

 

Vlastne sa smejem. Aha :) .. Nebudem to príliš rozvádzať. Pointa mi vychádza nasledovne. Spolupráci sa učíme celý život. Od začiatku do konca. V začiatkoch a koncoch je tá spolupráca dokonca viac než nevyhnutná. V začiatkoch, ako deti, učíme sa spolupráci (alebo aj nie) od autorít. V koncoch sme na nej (spolupráci) už takpovediac závislí. A predsa, nejak nie je úplne jasné na základe akých kritérií sa k nej rozhodujeme, a čo vlastne tá spolupráca je. Či v akej súvislosti so súťaživosťou je korelovaná, a kedy to už spolupráca nie je. Hm.. to zvláštne slovo korelovaná si nevšímajte, neviem kde sa to vo mne zobralo. V alterovaných stavoch mysle (fuu.. znovu) reagujem kultivovanou spisovnosťou :) Myslím, že by mohlo ísť o win/win riešenia. Kde také absentujú, asi už o spoluprácu nepôjde. skôr o využívanie slabín partnera, klienta .. vo svoj prospech. No akcia tu, vyvolá reakciu tam.. A že prečo mám teraz alterovaný stav mysle? .. :)  

 

Teda, v zmesi prímesí navrhol by som, o čom je radno premýśľať v takejto situácii:

- vyjasnený win/win cieľ a prínos

- charakter produktu, cieľová skupina, kombinácia viacerých produktov/skupín 

- termín realizácie vs výrobná kapacita vs predajná kapacita

- zmluvne transparentne vyjasnená spolupráca, definované práva a povinnosti 

- a podobne.. doplním, keď ma niečo napadne

 

Každpádne, rád by som týmto poďakoval všetkým podporovateľom krásneho flamencového podujatia ALMA FLAMENCA v našich malých slovenských končinách. 

 

VSTUPENKY KÚPITE TU:

ticketportal.sk

Gustos Market

rezervácie vstupeniek(sms)- 0911193382 / 0908129841

tlačová správa   fb event   e-pozvánka

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?